fbpx

Jak zacząć fotografować targi branżowe?

Jeśli chodzi o fotografowanie, targi stawiają przed nami wyjątkowe wyzwania. Biorąc pod uwagę wszystkich wystawców i uczestników, może być trudno zrobić dobre zdjęcie w takim zamieszaniu. Jednak przy odrobinie planowania i kilku pomocnych wskazówkach możesz zrobić wspaniałe zdjęcia z następnych targów branżowych i pozyskać nowe kontakty biznesowe na przyszłe zlecenia. Oto kilka rzeczy, o których warto pamiętać, fotografując targi.

Jak zacząć fotografować targi bez doświadczenia?

Rozpoczęcie fotografowania targów może wydawać się trudnym zadaniem, zwłaszcza jeśli dopiero zaczynasz i nie masz żadnego doświadczenia. W zależności od tego, jakim sprzętem dysponujesz, rozpoczęcie pracy jest zaskakująco łatwe i może być naprawdę przyjemne!

Kilka szybkich wskazówek dla początkujących:

Po pierwsze, zanim wybierzesz się na targi (które Cię interesują), sprawdź wszystko na ich temat – od wystawców po rozkład pomieszczeń. Dzięki temu, gdy dotrzesz na miejsce, będziesz już wiedział, na czym się skupić.

Po drugie, upewnij się, że Twój aparat jest naładowany, masz czyste karty pamięci i że Twój obiektyw jest wystarczająco jasny (wartość f/2.8 lub mniejsza), by poradzić sobie w warunkach słabego oświetlenia (jeśli dotyczy). Ewentualnie wspomagaj się lampą błyskową, ale uważaj, bo niektóre hale targowe, potrafią mieć bardzo wysoki sufit od którego można by było odbić światło.

Po trzecie, rozejrzyj się i zaobserwuj, co robią na targach inni profesjonalni fotografowie, aby zaczerpnąć inspiracji i kreatywnych pomysłów. Dzięki tym kilku krokom będziesz na dobrej drodze do zrobienia wspaniałych zdjęć targowych w krótkim czasie!

Po czwarte, jeśli dopiero zaczynasz, to czytaj dalej, aby wykorzystać w pełni potencjał targów branżowych, który pozwoli rozwinąć Ci skrzydła jako fotograf targowy.

Zabierz ze sobą mnóstwo wizytówek – poznasz wielu nowych ludzi

Zawsze, gdy bierzesz udział w wydarzeniu, w którym ważne jest nawiązanie kontaktów, warto być przygotowanym. Zabranie ze sobą kilku wizytówek może pomóc wywrzeć trwałe wrażenie na spotkanych osobach. Nawet jeśli nie będą potrzebowali Twoich usług od razu, to jeśli w każdej chwili będą mogli łatwo uzyskać Twoje dane kontaktowe, to często wystarczy, by zostali zapamiętani.

Poza tym, czy jest lepszy sposób na nawiązywanie nowych znajomości niż posiadanie czegoś namacalnego, co pozwoli im Cię zapamiętać? Posiadanie dużej ilości wizytówek na pewno pomoże ci w budowaniu relacji i tworzeniu owocnych partnerstw w dłuższej perspektywie!

Pamiętaj tylko, że nie chodzi o to by rozdawać swoje wizytówki jak ulotki w centrum miasta, a nawiązywać prawdziwe relacje.

Rozmowy podczas konferencji

Ubierz się profesjonalnie – liczy się pierwsze wrażenie, zwłaszcza w środowisku branżowym

Jeśli chodzi o jakąkolwiek branżę, zrobienie dobrego pierwszego wrażenia jest kluczowe. Niezależnie od tego, czy idziesz na rozmowę kwalifikacyjną, czy wchodzisz do biura po raz pierwszy, profesjonalny strój może być czynnikiem decydującym o tym, czy wrażenie będzie dobre, czy znakomite.

Profesjonalny strój wzbudza zaufanie i szacunek – dwie rzeczy, których nigdy nie należy lekceważyć w żadnym otoczeniu biznesowym. Zwracaj uwagę na swój ubiór i ogólny wygląd; bez względu na to, jak bardzo jesteś wykwalifikowany i obeznany z tematem, to, co nosisz, mówi bardzo wiele, więc upewnij się, że wysyłasz właściwy komunikat.

Importer wine bureau

Miej zawsze przygotowany aparat – nigdy nie wiadomo, kiedy nadarzy się idealna okazja do zrobienia zdjęcia

Jeśli zajmujesz się fotografią imprez, ważne jest, by twój aparat był zawsze pod ręką. Nie ma gwarancji, jakie możliwości się pojawią, dlatego bycie zawsze przygotowanym jest najlepszym sposobem na uchwycenie spontanicznych momentów. Ile razy zdarzyło Ci się zobaczyć wyjątkowy moment tylko po to, by zbyt późno zdać sobie sprawę, że nie byłeś gotowy na zdjęcie? Nie pozwól, by te jedyne w swoim rodzaju zdjęcia przeszły Ci koło nosa – trzymaj aparat w pobliżu i bądź gotowy zareagować!

Czym fotografować targi branżowe?

Nie musisz mieć sprzętu z najwyższej półki, by fotografować targi branżowe. Większość z nich jest dobrze oświetlona, by zaprezentować stoiska. Jednak jeśli zastanawiasz się jaki obiektyw dobrać, to moim zdaniem najlepszy będzie jasny obiektyw f/1.4-2.0 o ogniskowej około 35-50mm.

Sam zaczynałem z obiektywem Nikkor 50mm f/1.4 i Nikonem D90, który wyszedł w 2008 roku. Dzięki temu też nauczyłem się zoomować nogami. A w wypadku targów, mamy jednak więcej czasu na zmianę pozycji, bo nie działamy wedle konkretnego harmonogramu.

Zadowolony mężczyzna

Bądź przygotowany na nawiązywanie kontaktów – targi są doskonałym miejscem do nawiązywania nowych kontaktów i poszerzania swojej sieci zawodowej

Nawiązywanie kontaktów może być onieśmielające, ale na szczęście targi są świetnym miejscem, w którym możemy wzmocnić nasze kontakty zawodowe i znaleźć nowe. Targi gromadzą ludzi z tej samej branży, którzy mają podobne zainteresowania i cele, co sprawia, że łatwo jest nawiązać kontakt, ponieważ już macie ze sobą coś wspólnego!

Pojaw się na targach przygotowanym do nawiązywania kontaktów, wiedząc, co jest na nich dostępne i potrafiąc pewnie zaprezentować siebie i swoje usługi. Pamiętaj, by zabrać ze sobą wizytówki i przećwiczyć z wyprzedzeniem swój elevator sepach! Nigdy nie wiadomo, kto będzie obecny na targach i jakie możliwości mogą wyniknąć z poznania kogoś nowego. Staranne przygotowanie i wysiłek gwarantują sukces w nawiązywaniu kontaktów na targach i w innych okolicznościach.

Stoiska z winem na trybunie C warszawskich wyścigów konnych na Służewcu

Pochwal się swoją fotorelacją z targów

Jeśli zaczynasz fotografować targi i zrobisz kilka fajnych zdjęć, to możesz nimi podzielić na swojej stronie, lub social mediach. Warto wtedy oznaczyć też wystawców, aby mogli udostępniać twoją fotorelację z targów.

Możesz też podzielić się zdjęciami z wystawcami, których poznałeś na targach, pod warunkiem, że Cię oznaczą. W ten sposób masz szansę zaistnieć na ich profilach, czy stronach internetowych, co zwiększy świadomość Twojej marki w przyszłości.

Możesz też podzielić się taką fotorelacją z organizatorami, ale warto przy tym pilnować swojego interesu i nie dawać od tak zdjęć i niech robią z nimi co chcą. Ja bym wolał odnośnik do mojej strony, ktoś inny podpis pod zdjęciem. Tutaj nie ma złotej rady.

Jednak najbardziej istotne jest to jak Twoje zdjęcia wywrą wrażenie na osobach, organizujących targi. Może następnym razem zaproszą Cię abyś zrobił oficjalną fotorelację z targów? Sam tak zaczynałem nie mając portfolio i nawiązałem kilka współprac z organizatorami i klientów na sesje wsród samych wystawców. Trzeba działać!

Zobacz również

Fotorelacja z Eventu Motorolla

Fotobudka na event – 12 kreatywnych propozycji na Twoją imprezę!

Cześć wszystkim! Jako fotograf eventowy mam przyjemność brać udział w wielu różnych imprezach, od wesel po eventy firmowe i urodziny....

fotografowanie bankietów warszawa

Fotografowanie bankietów: jak uniknąć 10 najczęstszych błędów

Fotografowanie bankietów to jedno z trudniejszych zadań dla fotografów eventowych.

kasyno na imprezę firmową

Najciekawsze atrakcje na event firmowy

Jako organizator imprez zawsze szukasz nowe i ciekawe atrakcji na event, które sprawią, że impreza firmowa będzie się wyróżniać. Jednak...

Dodaj komentarz